מדריך ארץ הפלאות של Mette

 

זהו מדריך של הדמויות והאובייקטים ב"בחזרה לארץ הפלאות" ו"העולמות הסודיים של ארץ הפלאות". אם יש הצעות/הערות אנא הרגישו חופשיים להגיד לי בכתובת

ylevy12@gmail.com.

 

דמויות שנשלטות על-ידי המשתמש

Stinky

סטינקי הוא מנהיג הכנופיה. כשסטינקי לא נמצא בהרפתקה, הוא בוודאי מסתובב עם לוף.

Loof

לוף הוא חברו הטוב של סטינקי. לוף נמוך למדי ולעיתים קרובות הוא מוסתר על ידי מכשולים גבוהים.

Qookie

קיוקי אוהבת את החיים השקטים. כשקיוקי לא משוטטת ברחבי ארץ הפלאות עם שאר חברי הכנופיה, היא נמצאת כנראה בקוטג' ליד פסגת הערפל.

Peegue

פיג (שזה Peegue ולא Pig) הוא ראש העיר של עיר הפלאות. פיג הוא די חשוב, אבל למרות כובעו המרשים, פיג הוא מאוד נחמד.

 

דמויות אחרות

Normal Cannon

תותחים רגילים אינם נעים בכלל, אבל כדאי מאוד להיזהר מכדורי-האש שהם יורים. כדורי אש ישמידו את כל יצורי ארץ הפלאות, חוץ מרוחות רפאים.

Pushable Cannon

תותחים מתנייעים שניתנים לדחיפה. הם אינם צפים במים, אבל אם מערימים שניים אחד על גבי השני, ניתן ליצור גשר. עמידים במים ולהבות. לא עמידים בלבה. לא יירו כל עוד נדחפים.

Coily

קפיצונים (Coily) מלאים באנרגיות ניתור. בדרך כלל הם רק מעצבנים, אבל הם יכולים גם ללחוץ על כפתורים בשבילך.

Kaboom!

לקא-בומים יש פתיל מאוד קצר. קא-בום יתפוצץ אם הוא כלוא בשטח מאוד קטן או אם מישהו מתקרב יותר מדי.

 

Z-Bot

זי-בוטים אלקטרוניים הם מאוד מהירים. הם נעים בקווים ישרים עד שהם נתקלים במכשול. לכל הזי-בוטים יש דרך מועדפת לאן לנוע. אם הם לא יכולים לנוע בדרך המועדפת שלהם, הם הולכים בכיוון ההפוך. מים ולבה הם קטלניים לזי-בוטים.

Ghost

רוחות נעות בדרך שלא ניתן לנבא אותה מראש. הן נעות דרך אובייקטים וכדורי אש לא משפיעים עליהם! הדברים היחידים שיכולים לחסום רוחות הם מים, לבה וקופסאות פלזמה. קופסאות פלזמה גם יכולות להשמיד רוחות אם הקופסה נמצאת על חצים. זוהי הדרך היחידה להשמיד רוחות.

 

 

Red Chomper

 

צ'ומפרים אדומים עוקבים אחריך לכל מקום שאתה הולך. הם עוקבים אחרי סטינקי אם הוא בסביבה. אם הוא לא בסביבה, הם יעקבו אחרי מישהו אחר.

 

Yellow Chomper

 

צ'ומפרים צהובים יעקבו אחריך לכל מקום שאתה הולך. הם עוקבים אחרי לוף אם הוא בסביבה. אם הוא לא בסביבה, הם יעקבו אחרי מישהו אחר. 

 

UFO

 

עב"מים נעים בדומה לזי-בוטים, אבל לא מהר כמוהם. הם יירו עליך כדורי אש, אם אתה עומד באותו קו אופקי או אנכי כמו העב"ם. עב"מים יכולים לעוף מעל לבה ומים ללא כל בעיה.

 

Rainbow Spirit

רוחות קשת-בענן זזות מהר כמו הזי-בוטים. הן זזות בקו ישר, אבל אם הן מתנגשות במכשול הן זזות בכיוון אחר בצורה אקראית. רוחות קשת-בענן יכולות לאסוף מטבעות קשת-בענן ומפתחות בשבילך.

 

Broken Z-Bot

זי-בוטים תזזיתיים הם כמו זי-בוטים רגילים, חוץ מזה שהם איבדו שליטה על תזוזותיהם, וזה גורם להם לרקוד! לחלוטין לא ניתן לחזות את מסלולם מראש.

Mothership

ספינות-אם תופסות מרווח של 5 על 5 משבצות. הן מגוננות על ילדיהן ורוצות שהם יהיו לידיהן כל הזמן. אם ספינת-אם מגלה שכל צאצאיה הושמדו, היא תתרומם ותיצור עוד ארבעה עב"מים.

Shadow Stinker

 

צחנני צל כחולים ינועו ההפך מכל תנועה שאתה עושה. צחנני צל גם יכולים לדחוף אובייקטים בשבילך וללחוץ על כפתורים.

 

Red Shadow Stinker

 

צחנני אש הם כמעט אותו דבר כמו צחנני צל כחולים, חוץ מזה שהם יורים עליך באותה חוקיות כמו עב"מים – אם אתה עומד באותו קו אופקי או אנכי.

 

אובייקטים

Box

קופסת עץ. ניתנת לדחיפה. צפה במים ואפשר להשתמש בה לבניית גשרים. לא עמידה בלבה, להבות וכדורי אש.

Metal Box

קופסת פלדה. ניתנת לדחיפה. לא צפה במים, אבל אם מערימים שתיים אחת על גבי השנייה, ניתן ליצור גשר. חוסמת כדורי אש. עמידה במים, להבות ולבה.

Plasma

קופסת פלזמה. ניתנת לדחיפה. חוסמת כדורי אש ורוחות רפאים. עמידה בלהבות. לא עמידה במים ולבה.

Boulder

 

סלע. כשדוחפים אותו הוא ממשיך להתגלגל עד שהוא נתקל במכשול. סלע לא צף, אבל אם מערימים שניים אחד על גבי השני, ניתן ליצור גשר. סלע חוסם כדורי אש. עמיד במים ולהבות. לא עמיד בלבה.

 

Powder Keg

 

חבית חומר נפץ. צפה במים. פציצה ביותר. חברי הכנופיה הם קלי רגלים מספיק כדי שיוכלו לדחוף אותה ללא כל בעיה, אבל אם מישהו אחר הולך לידה (צ'ומפר, קאבום, רוח קשת וכו') היא תתפוצץ ותיקח את המשבצות השכנות איתה. לא עמידה בלבה, כדורי אש ולהבות.

 

Reflectors

 

מחזירור. ניתן לדחיפה. לא צף במים, אבל אם מערימים שניים אחד על גבי השני, ניתן ליצור גשר. מחזיר כדורי אש. עמיד במים ולהבות. לא עמיד בלבה.

Prism

 

מנסרה. ניתנת לדחיפה. לא צפה במים, אבל אם מערימים שתיים אחת על גבי השנייה, ניתן ליצור גשר. מפצלת כדורי אש ומתפוצצת. עמידה במים. לא עמידה בלבה ולהבות.

 

Sticky Cube

 

קוביות דביקות. ניתנות לדחיפה. לא צפות במים, אבל אם מערימים שתיים אחת על גבי השנייה, ניתן ליצור גשר. חוסמות כדורי אש. עמידות במים ולהבות. לא עמידות בלבה. כששתיים ממוקמות במשבצות סמוכות הן הופכות לקיר מלא. כשבמצב של קיר מלא הן חוסמות רוחות.

Linked Spheres

 

כדורים מקושרים. דומים לסלעים, אבל אם דוחפים כדור מקושר אחד מצבע מסוים, כל הכדורים המקושרים מאותו צבע יתחילו לזוז באותו כיוון.

 

Generator

 

 

גנרטור. יש 13 סוגים שונים של גנרטורים המותאמים לשלושה עשר העצמים שלמעלה. גנרטור מופעל על ידי הטבעת או השמדת כל אובייקט מהסוג המותאם לגנרטור.

Warp Gate

 

פיתול חלל. כמו גנרטור, אבל עם אויבים במקום אובייקטים.

Flame

 

להבה רעילה לכל אחד שמתנגש בה חוץ מספינות אם ורוחות. להבות כבות כשמשהו או מישהו מתנגש בהן.

Rainbow Coin

 

מטבע קשת-בענן. מטרת המשחק "בחזרה לארץ הפלאות" היא לאסוף את כל מטבעות הקשת-בענן ולהגיע ליציאה עם כל הדמויות הנשלטות על ידי המשתמש.

Key

 

מפתח. מטרת המשחק "העולמות הסודיים של ארץ הפלאות" היא לאסוף את כל המפתחות ולהגיע לכוכב המוזהב עם כל הדמויות הנשלטות על ידי המשתמש.

Bonus Coin

מטבע בונוס. לא מוכרחים לאסוף את כל מטבעות הבונוס כדי לסיים את השלב, אבל הם מוסיפים עוד נקודות ועוד אתגרים, מאחר והם בדרך כלל נמצאים במקומות שקשה להגיע אליהם.

Clock

שעון. כשלוקחים את השעון מקבלים 30 שניות נוספות לזמן המשחק בשלב הנוכחי.

 

Exit+Gate

יציאה ושער יציאה. כאשר מסיימים לאסוף את כל מטבעות הקשת, נפתח שער היציאה ומאפשר את הגישה ליציאה מן השלב.

Gold Star

 

כוכב מוזהב. כאשר מסיימים לאסוף את כל המפתחות, נפתח שער היציאה ומאפשר את הגישה לכוכב הזהב. כוכבים מוזהבים נמצאים ברוב השלבים של "העולמות הסודיים של ארץ הפלאות".

Rainbow Star

כוכב קשת-בענן. כאשר מסיימים לאסוף את כל המפתחות, נפתח שער היציאה ומאפשר את הגישה ליציאה מן השלב. כוכבי קשת-בענן נמצאים בשלבים הסודיים של "העולמות הסודיים של ארץ הפלאות".

 

לחצנים

Square Button

לחצן מרובע. משנלחץ פעם אחת יישאר לחוץ תמיד.

Round Button

לחצן עגול. צריך משהו שיעמוד עליו כדי שיישאר לחוץ.

Timer Button

לחצן קוצב זמן. כשדוחפים אותו הוא יישאר לחוץ לזמן קצר בלבד.

 

מכשירי תחבורה נשלטים

Teleport

משגר. יש שמונה צבעים שונים של משגרים. המשגרים עם אותם צבעים מקושרים. כאשר אתה נכנס לאחד מכיוון ימין אתה תצא מהשני בכיוון ימין וכו'. אם משהו חוסם את כיוון היציאה, אתה תצא בכיוון ההפוך.

Transport

מוביל. סטינקי והכנופיה יכולים להשתמש בפלטפורמה הצפה הזו כדי "לחצות" מים, לבה או חלל ריק. פנייה אפשרית רק כשהמוביל במצב עצירה. כשמוביל מתחיל לזוז הוא לא מפסיק עד שהוא מתנגש במכשול.

Trampoline

טרמפולינה. גורם לדמויות ואובייקטים לנתר מעל משבצת אחת. אם מוסיפים טרמפולינות אחת אחרי השנייה, האורך והגובה של הניתור יגדל במשבצת אחת לכל ניתור. אובייקטים ימשיכו לנתר באותו כיוון, אבל אחרי הניתור הראשון סטינקי והכנופיה יכולים לשנות כיוון באוויר.